Menu
SEPETİM

Gitar

Gitar

Birbirinden Farklı Gitar Türleri Ve Özellikleri

Özelliklerine ve kullanım çeşitlerine göre gitar türleri birbirinden ayrılmaktadırlar. Sıcak bir yaz akşamında genellikle klasik gitar veya akustik gitarlar çalınırken, müzik gruplarında, konserlerde ya da çeşitli etkinliklerde elektrogitarlar tercih edilmektedir. Gitarlar temel olarak klasik, akustik, elektrogitar, bas gitar ve lap steel gitar olmak üzere beş gruba ayrılırlar ancak geniş olarak kategorize edildiği zaman elektro klasik, elektro akustik gibi birbirinden farklı çeşitleri de bulunmaktadır. 

Müzik dediğimiz zaman hemen hemen hepimizin aklına ilk enstrüman olarak gitar gelir. Bunun temel nedenlerinden biri de gitarın çoğu müzik türüne uygun olmasıdır. Ayrıca öğrenme aşamasında da diğer enstrümanlara oranla daha çabuk sonuçlar da alınabilmektedir.  Gitar ile birkaç parçayı çalabilen insanların sayısı, azımsanamayacak kadar çoktur. Çocuk gitarı kategorisinde bulunan enstrümanlarla çocuklar da gitar çalabilmeyi kolaylıkla öğrenebilmektedir. 

Akustik gitar çalmak isteyenler Masterwork marka gitarları tercih edebilirler. Hâli hazırda akustik gitar çalmayı bilen müzisyenlerin çoğunluğu bu markayı kullanmaktadırlar. Masterwork marka gitarların ayrıca elektro akustik gitar türleri de bulunmaktadır. Cebe uygun fiyatları da vardır. Tabii doğal olarak gitarın kalitesi arttıkça fiyatı da doğrudan artacaktır. 

Klasik gitar deyince müzik dünyasında ya da gitar çalan insanlar arasında akla en çok gelen isimlerden biri de Simge Gitar’dır. Kaliteli ürünlerle üretilmiş ve dayanıklılık açısından oldukça sağlam olan bu gitarlar, öğrenmeye yeni başlayan gitarist adayları için uygun tercih olabilir. Tabii bu gitar markasının da kalitesi arttıkça fiyatı yükselmektedir ancak yeni başlayanlar için daha makul fiyatlara, kalite bakımından dayanıklı olan gitarları bulabilirsiniz. Çeşitler arasında çocuk gitarı bulunduğu gibi tam boy gitar da yer almaktadır. Her yaş grubuna göre çeşitleri vardır.

Elektro gitar çalanlar tarafından en çok tercih edilen gitarlar ise Ibanez ürünleridir. Dünyadaki en ünlü gitaristlerin ve müzik gruplarının bile ilk tercihleri arasında olan Ibanez gitarlar, güçlü sesleriyle ve dayanıklı gövdeleriyle bilinmektedir. Şekil olarak da birbirinden farklı çeşitleri yer almaktadır. Fiyatları çok pahalı olsa da, gitar çaldığını hissetmek isteyen gitaristler ve müzisyenler için en uygun gitarlardan biridir. Ibanez marka gitarların akustik çeşitleri de bulunmaktadır. Akustik gitarları da en az elektro gitarlar kadar kaliteli ses verebilmektedir. 

Bas gitarlar ise çalışma şekilleri olarak elektro gitarlara benzemektedir. Normal gitardan bir oktav daha kalın sese ve çok daha kalın çelik tellere sahiptir. Diğer gitarlardan onu ayıran en büyük özelliği dört telli olmasıdır. Genelde dört tele sahip olsa da çeşit olarak dört telli, beş telli, altı telli, yedi telli hatta on iki telli çeşitleri de bulunmaktadır. Perdesiz çeşitleri de vardır. Ancak bas gitarlar, diğer gitarlara nazaran daha pahalı enstrümanlardır. Bas gitarlar da, diğer gitar çeşitleri gibi elektro bas gitar, akustik bas gitar gibi kategorilere ayrılmaktadırlar. 

Lap Steel gitarlar ise 1920’lerde ortaya çıkan bir çeşittir. Bu gitarlarda pena yerine sol ele takılan metal bir yüzük kullanılmaktadır.  Çalışma şekli olarak elektro gitarlara benzemektedirler.

Klasik gitar türünün elektro klasik adı verilen bir türü bulunmaktadır. Elektro klasik gitarlar, klasik gitarın basit olarak ses çıkışı için jak takılmış çeşididir. Klasik gitarlarda ses akustik olarak dağılırken, elektro klasik gitarların sesi amfi yardımıyla duyulmaktadır. Elektro akustik gitarlar normalde altı tele sahiptir ancak yedi, sekiz, dokuz telli çeşitleri de bulunmaktadır. Buna ek olarak normal elektro klasik gitarlar perdelerden oluşurken, bu gitarların perde bulunmayan çeşitleri de vardır. 
Masterwork MWC3900C Tam Boy 4/4 Klasik Gitar BK
Ücretsiz Kargo
Marka: Masterwork Model: MWC3900C BK
Klasik gitar 4/4 boyutlarındadır,11 yaş ve üzeri için kullanıma uygundur. Yeni başlayanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir bu yüzden yoğun bir şekilde talep vardır. Masterwork 4/4 Tam Boy Klasik Gitar, kaliteli bir donanıma sahiptir, ergonomik yapısıyla yeni başlayanlar için en uygun gitar t..
549,00₺
Vergiler Hariç:465,25₺
Masterwork MWC3900C Tam Boy 4/4 Klasik Gitar NL
Ücretsiz Kargo
Marka: Masterwork Model: MWC3900C NL
Klasik gitar 4/4 boyutlarındadır,11 yaş ve üzeri için kullanıma uygundur. Yeni başlayanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir bu yüzden yoğun bir şekilde talep vardır. Masterwork 4/4 Tam Boy Klasik Gitar, kaliteli bir donanıma sahiptir, ergonomik yapısıyla yeni başlayanlar için en uygun gitar t..
738,74₺
Vergiler Hariç:626,05₺
Masterwork Özel Üretim Paris 4000ce Akustik Gitar Sd Ve Usb Okuyucu Ekolayzer
Ücretsiz Kargo -28 %
Marka: Masterwork Model: MWA4000CE Paris
MASTERWORK Özel Üretım Paris Akustik Gitar Sd Ve Usb Okuyucu Ekolayzer Ses kalitesi artırılmış gitarlara akustik gitar denir. Akustik gitarlarda kullanılan malzemeler daha kalitelidir. Gül ağacı ve ladin ağacı gibi ağaç türlerinden üretilir. Dış Görünüm Ve DizaynGörünüşüyle klasik gitarı andıran a..
899,00₺ 1.250,00₺
Vergiler Hariç:761,86₺
Masterwork Tam Boy 4/4 Klasik Gitar MWC3900 BK
Ücretsiz Kargo -12 %
Marka: Masterwork Model: mwc39000
Masterwork Tam Boy 4/4 Klasik Gitar MWC3900 BK Klasik gitar 4/4 boyutlarındadır,11 yaş ve üzeri için kullanıma uygundur. Yeni başlayanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir bu yüzden yoğun bir şekilde talep vardır. Masterwork 4/4 Tam Boy Klasik Gitar, kaliteli bir donanıma sahiptir, ergonomik..
539,99₺ 611,15₺
Vergiler Hariç:457,62₺
Masterwork Tam Boy 4/4 Klasik Gitar MWC3900-001 WH
Ücretsiz Kargo
Marka: Masterwork Model: MWC3900-001 WH
Masterwork Tam Boy 4/4 Klasik Gitar MWC3900-001 WHKlasik gitar 4/4 boyutlarındadır,11 yaş ve üzeri için kullanıma uygundur. Yeni başlayanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir bu yüzden yoğun bir şekilde talep vardır. Masterwork 4/4 Tam Boy Klasik Gitar, kaliteli bir donanıma sahiptir, ergonomi..
626,05₺
Vergiler Hariç:626,05₺
Marka: Silverio Model: Slvgitar
Silverio Tam Boy 4/4 Klasik Gitar ORKlasik gitar 4/4 boyutlarındadır, 11 yaş ve üzeri için kullanıma uygundur. Yeni başlayanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir bu yüzden yoğun bir şekilde talep vardır. Masterwork 4/4 Tam Boy Klasik Gitar, kaliteli bir donanıma sahiptir, ergonomik yapısıyla y..
271,40₺
Vergiler Hariç:230,00₺
Marka: Simge Model: smg-grn
SİMGE ÇOCUK GİTAR GREEN..
60,00₺
Vergiler Hariç:50,85₺
Marka: Simge Model: smg-pnk
SİMGE ÇOCUK GİTAR PİNK..
60,00₺
Vergiler Hariç:50,85₺
Marka: Simge Model: smg-rd
SİMGE ÇOCUK GİTAR RED..
60,00₺
Vergiler Hariç:50,85₺
Marka: Simge Model: smg-ylw
Simge Çocuk Gitar Yellow..
60,00₺
Vergiler Hariç:50,85₺
Marka: Simge Model: Smg-KLsGtr
..
150,00₺
Vergiler Hariç:127,12₺
Masterwork Tam Boy  Elektro Akustik Gitar MWA4000CE NL  JOYO RİTİMLİ EKOLAYZERLİ Masterwork Tam Boy  Elektro Akustik Gitar MWA4000CE NL  JOYO RİTİMLİ EKOLAYZERLİ
Yeni Ücretsiz Kargo -35 %
Marka: Masterwork Model: MWA4000CE NL
Masterwork Tam Boy  Elektro Akustik Gitar MWA4000CE NL  JOYO RİTİMLİ EKOLAYZERLİ Ses kalitesi artırılmış gitarlara akustik gitar denir. Akustik gitarlarda kullanılan malzemeler daha kalitelidir. Gül ağacı ve ladin ağacı gibi ağaç türlerinden üretilir. Dış Görünüm Ve DizaynGörünüşüyl..
799,00₺ 1.220,80₺
Vergiler Hariç:677,12₺
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)