Menu
SEPETİM
SİTEMİZDE TÜM ÜRÜNLER GÜNCELLENMEKTEDİR, FİYATLAR GÜNCEL DEĞİLDİR, ÖDEME SAYFASI KAPALIDIR.

Gitar

Gitar

Birbirinden Farklı Gitar Türleri Ve Özellikleri

Özelliklerine ve kullanım çeşitlerine göre gitar türleri birbirinden ayrılmaktadırlar. Sıcak bir yaz akşamında genellikle klasik gitar veya akustik gitarlar çalınırken, müzik gruplarında, konserlerde ya da çeşitli etkinliklerde elektrogitarlar tercih edilmektedir. Gitarlar temel olarak klasik, akustik, elektrogitar, bas gitar ve lap steel gitar olmak üzere beş gruba ayrılırlar ancak geniş olarak kategorize edildiği zaman elektro klasik, elektro akustik gibi birbirinden farklı çeşitleri de bulunmaktadır. 

Müzik dediğimiz zaman hemen hemen hepimizin aklına ilk enstrüman olarak gitar gelir. Bunun temel nedenlerinden biri de gitarın çoğu müzik türüne uygun olmasıdır. Ayrıca öğrenme aşamasında da diğer enstrümanlara oranla daha çabuk sonuçlar da alınabilmektedir.  Gitar ile birkaç parçayı çalabilen insanların sayısı, azımsanamayacak kadar çoktur. Çocuk gitarı kategorisinde bulunan enstrümanlarla çocuklar da gitar çalabilmeyi kolaylıkla öğrenebilmektedir. 

Akustik gitar çalmak isteyenler Masterwork marka gitarları tercih edebilirler. Hâli hazırda akustik gitar çalmayı bilen müzisyenlerin çoğunluğu bu markayı kullanmaktadırlar. Masterwork marka gitarların ayrıca elektro akustik gitar türleri de bulunmaktadır. Cebe uygun fiyatları da vardır. Tabii doğal olarak gitarın kalitesi arttıkça fiyatı da doğrudan artacaktır. 

Klasik gitar deyince müzik dünyasında ya da gitar çalan insanlar arasında akla en çok gelen isimlerden biri de Simge Gitar’dır. Kaliteli ürünlerle üretilmiş ve dayanıklılık açısından oldukça sağlam olan bu gitarlar, öğrenmeye yeni başlayan gitarist adayları için uygun tercih olabilir. Tabii bu gitar markasının da kalitesi arttıkça fiyatı yükselmektedir ancak yeni başlayanlar için daha makul fiyatlara, kalite bakımından dayanıklı olan gitarları bulabilirsiniz. Çeşitler arasında çocuk gitarı bulunduğu gibi tam boy gitar da yer almaktadır. Her yaş grubuna göre çeşitleri vardır.

Elektro gitar çalanlar tarafından en çok tercih edilen gitarlar ise Ibanez ürünleridir. Dünyadaki en ünlü gitaristlerin ve müzik gruplarının bile ilk tercihleri arasında olan Ibanez gitarlar, güçlü sesleriyle ve dayanıklı gövdeleriyle bilinmektedir. Şekil olarak da birbirinden farklı çeşitleri yer almaktadır. Fiyatları çok pahalı olsa da, gitar çaldığını hissetmek isteyen gitaristler ve müzisyenler için en uygun gitarlardan biridir. Ibanez marka gitarların akustik çeşitleri de bulunmaktadır. Akustik gitarları da en az elektro gitarlar kadar kaliteli ses verebilmektedir. 

Bas gitarlar ise çalışma şekilleri olarak elektro gitarlara benzemektedir. Normal gitardan bir oktav daha kalın sese ve çok daha kalın çelik tellere sahiptir. Diğer gitarlardan onu ayıran en büyük özelliği dört telli olmasıdır. Genelde dört tele sahip olsa da çeşit olarak dört telli, beş telli, altı telli, yedi telli hatta on iki telli çeşitleri de bulunmaktadır. Perdesiz çeşitleri de vardır. Ancak bas gitarlar, diğer gitarlara nazaran daha pahalı enstrümanlardır. Bas gitarlar da, diğer gitar çeşitleri gibi elektro bas gitar, akustik bas gitar gibi kategorilere ayrılmaktadırlar. 

Lap Steel gitarlar ise 1920’lerde ortaya çıkan bir çeşittir. Bu gitarlarda pena yerine sol ele takılan metal bir yüzük kullanılmaktadır.  Çalışma şekli olarak elektro gitarlara benzemektedirler.

Klasik gitar türünün elektro klasik adı verilen bir türü bulunmaktadır. Elektro klasik gitarlar, klasik gitarın basit olarak ses çıkışı için jak takılmış çeşididir. Klasik gitarlarda ses akustik olarak dağılırken, elektro klasik gitarların sesi amfi yardımıyla duyulmaktadır. Elektro akustik gitarlar normalde altı tele sahiptir ancak yedi, sekiz, dokuz telli çeşitleri de bulunmaktadır. Buna ek olarak normal elektro klasik gitarlar perdelerden oluşurken, bu gitarların perde bulunmayan çeşitleri de vardır. 
Masterwork El Yapımı Elektro Akustik Gitar LF-4123SCEQ N Masterwork El Yapımı Elektro Akustik Gitar LF-4123SCEQ N
-12 %
Marka: Masterwork Model: LF-4123SCEQ N
Masterwork El Yapımı Elektro Akustik Gitar LF-4123SCEQ N Ses kalitesi artırılmış gitarlara akustik gitar denir. Akustik gitarlarda kullanılan malzemeler daha kalitelidir. Gül ağacı ve ladin ağacı gibi ağaç türlerinden üretilir. Dış Görünüm Ve Dizayn Görünüşüyle klasik gitarı andıran akustik gitarı..
1.499,00₺ 1.712,10₺
Vergiler Hariç:1.270,34₺
Marka: Masterwork Model: HEG310NL
Masterwork Elektro Gitar HEG310 NL..
680,00₺
Vergiler Hariç:680,00₺
Marka: Masterwork Model: HEG310RD
Masterwork Elektro Gitar HEG310 RD..
600,00₺
Vergiler Hariç:600,00₺
Marka: Masterwork Model: MWC3900C BK
Klasik gitar 4/4 boyutlarındadır,11 yaş ve üzeri için kullanıma uygundur. Yeni başlayanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir bu yüzden yoğun bir şekilde talep vardır. Masterwork 4/4 Tam Boy Klasik Gitar, kaliteli bir donanıma sahiptir, ergonomik yapısıyla yeni başlayanlar için en uygun gitar t..
755,00₺
Vergiler Hariç:639,83₺
Marka: Masterwork Model: MWC3900C NL
Klasik gitar 4/4 boyutlarındadır,11 yaş ve üzeri için kullanıma uygundur. Yeni başlayanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir bu yüzden yoğun bir şekilde talep vardır. Masterwork 4/4 Tam Boy Klasik Gitar, kaliteli bir donanıma sahiptir, ergonomik yapısıyla yeni başlayanlar için en uygun gitar t..
738,74₺
Vergiler Hariç:626,05₺
Masterwork Özel Üretim Paris 4000ce Akustik Gitar Sd Ve Usb Okuyucu Ekolayzer
-28 %
Marka: Masterwork Model: MWA4000CE Paris
MASTERWORK Özel Üretım Paris Akustik Gitar Sd Ve Usb Okuyucu Ekolayzer Ses kalitesi artırılmış gitarlara akustik gitar denir. Akustik gitarlarda kullanılan malzemeler daha kalitelidir. Gül ağacı ve ladin ağacı gibi ağaç türlerinden üretilir. Dış Görünüm Ve DizaynGörünüşüyle klasik gitarı andıran a..
899,00₺ 1.250,00₺
Vergiler Hariç:761,86₺
Marka: Masterwork Model: MWA4000CE BK
Masterwork Tam Boy  Elektro Akustik Gitar MWA4000CE BK Ses kalitesi artırılmış gitarlara akustik gitar denir. Akustik gitarlarda kullanılan malzemeler daha kalitelidir. Gül ağacı ve ladin ağacı gibi ağaç türlerinden üretilir. Dış Görünüm Ve DizaynGörünüşüyle klasik gitarı andıran akustik gitarın gö..
400,00₺
Vergiler Hariç:400,00₺
Masterwork Tam Boy  Elektro Akustik Gitar MWA4000CE NL  JOYO RİTİMLİ EKOLAYZERLİ Masterwork Tam Boy  Elektro Akustik Gitar MWA4000CE NL  JOYO RİTİMLİ EKOLAYZERLİ
Yeni -35 %
Marka: Masterwork Model: MWA4000CE NL
Masterwork Tam Boy  Elektro Akustik Gitar MWA4000CE NL  JOYO RİTİMLİ EKOLAYZERLİ Ses kalitesi artırılmış gitarlara akustik gitar denir. Akustik gitarlarda kullanılan malzemeler daha kalitelidir. Gül ağacı ve ladin ağacı gibi ağaç türlerinden üretilir. Dış Görünüm Ve DizaynGörünüşüyl..
799,00₺ 1.220,80₺
Vergiler Hariç:677,12₺
Marka: Masterwork Model: MWA4000CE SB
Masterwork Tam Boy  Elektro Akustik Gitar MWA4000CE SBSes kalitesi artırılmış gitarlara akustik gitar denir. Akustik gitarlarda kullanılan malzemeler daha kalitelidir. Gül ağacı ve ladin ağacı gibi ağaç türlerinden üretilir.Dış Görünüm Ve DizaynGörünüşüyle klasik gitarı andıran akustik gitarın gö..
864,99₺
Vergiler Hariç:733,04₺
Marka: Masterwork Model: MWA3910C NL
Masterwork Tam Boy 4/4 Akustik Gitar MWA3910C NL Ses kalitesi artırılmış gitarlara akustik gitar denir. Akustik gitarlarda kullanılan malzemeler daha kalitelidir. Gül ağacı ve ladin ağacı gibi ağaç türlerinden üretilir. Dış Görünüm Ve Dizayn Görünüşüyle klasik gitarı andıran akustik gitarın gövde..
1.020,17₺
Vergiler Hariç:864,55₺
Masterwork Tam Boy 4/4 Akustik Gitar MWA3910C WRS
-7 %
Marka: Masterwork Model: MWA3910C WRS
Masterwork Tam Boy 4/4 Akustik Gitar MWA3910C WRSSes kalitesi artırılmış gitarlara akustik gitar denir. Akustik gitarlarda kullanılan malzemeler daha kalitelidir. Gül ağacı ve ladin ağacı gibi ağaç türlerinden üretilir.Dış Görünüm Ve DizaynGörünüşüyle klasik gitarı andıran akustik gitarın gövdesi bi..
799,99₺ 864,55₺
Vergiler Hariç:677,96₺
Masterwork Tam Boy 4/4 Klasik Gitar MWC3900 BK
-12 %
Marka: Masterwork Model: mwc39000
Masterwork Tam Boy 4/4 Klasik Gitar MWC3900 BK Klasik gitar 4/4 boyutlarındadır,11 yaş ve üzeri için kullanıma uygundur. Yeni başlayanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir bu yüzden yoğun bir şekilde talep vardır. Masterwork 4/4 Tam Boy Klasik Gitar, kaliteli bir donanıma sahiptir, ergonomik..
539,99₺ 611,15₺
Vergiler Hariç:457,62₺
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 23 (2 Sayfa)