Menu
SEPETİM
SİTEMİZDE TÜM ÜRÜNLER GÜNCELLENMEKTEDİR, FİYATLAR GÜNCEL DEĞİLDİR, ÖDEME SAYFASI KAPALIDIR.

Şampuan

Şampuan

Şampuan, saç yıkamanın en temel ürünüdür. Yıkama sırasında saçların derinlemesine temizlenmesini sağlar. Bu temizlik sonrasında saçların bakımı saç kremi ve benzer ürünlerle tamamlanır. Diğer ürünler tercihe bağlı olsa da şampuan kişisel temizlikte olmazsa olmazlardandır. Kullanılan şampuanların birbirinden farklı özellikleri vardır. Ayrıca her ürünün de farklı cilt özellikleri için üretilen seçenekleri bulunmaktadır. Şampuanın temizleyici özelliği ise içeriğinde kullanılan sürfaktana bağlıdır.


Şampuanın Tarihten Günümüze Kullanımı

Şampuanın ilk kullanıldığı dönem ve alanlara bakıldığında ilginç bir tabloyla karşılaşıyoruz. İlk olarak ev ve mutfak temizliğinde, tuvalet temizliğinde kullanıldığı biliniyor. İnsanlar bu dönemde ayda veya 1 buçuk ayda bir yıkanırdı. Bu, onlar için gayet normal bir süreydi. Dolayısıyla ayda ya da 2 ayda bir şampuanla yıkanma söz konusuydu.

Zamanla çeşitli özelliklerde şampuanlar üretildi. Yıllar geçtikçe ve teknoloji ilerledikçe yeni ortamlara uygun şampuan türleri ortaya çıktı. Uzayda kullanılan susuz şampuanlar, çeşitli saç ve cilt sorunlarına uygun şampuanlar üretildi. Ama araştırmalar gösterdi ki aynı şampuanlar farklı coğrafyalarda farklı sonuçlar doğuruyordu. Bunun nedeni ise her coğrafyanın suyunun farklı olmasıydı. Buradan yola çıkarak söyleyebiliriz ki şampuanın etkisi suyla girdiği tepkimeye bağlıdır.  

Yıllar geçtikçe bebek ve yetişkinler için ayrı şampuanların üretilmeye başlandığı görüldü. Bebek şampuanları alkol ve paraben olmayacak şekilde üretiliyor. En azından üzerinde böyle söylüyor. Yetişkinlerdeki gibi nemlendirici içermediği biliniyor.


Şampuan Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Şampuan seçimi saçlar ve saç derisi için oldukça önemlidir. Herkesin saç derisi ve saç özellikleri birbirinden farklı olduğu için tercih edilen şampuanın da farklı özellikte üretilmiş olması gerekir. Bilinen cilt tipleri yağlı, kuru ve karma cilt tipleridir. 

Yağlı Ciltler: Saçları çabuk yağlanan ve bu nedenle çabuk kirlenen kişiler “yağlı saçlar için” yazan şampuanları denemelidir. Bu şampuanlar cildin ve saçların nem dengesini ayarlayarak aşırı yağlanan saçların arınmasını sağlar. Yağlı şampuan türleri ise bu saç tiplerinin daha çabuk kirlenmesine ve yağlanmasına neden olur.

Kuru Ciltler: Kuru cilt yapısına sahip olanlar üzerinde “kuru ciltler için” yazan şampuanları tercih etmelidir. Bu şampuanlar diğerlerine göre nemlendirici oranı yüksek olan şampuanlardır. Kuru saçların nemlenip güçlenmesini sağlar. Bazı saç tipleri yapı olarak kuru durmaktadır. Yine bu kişilerin ciltleri de kuru bir nitelik taşır. Kuru ciltler için üretilen kremli şampuanlar sayesinde saçların yatışması sağlanır.

Saçlarınızın genel tipi yukarıdaki gibidir. Bunların dışında saç sorunlarına özel şampuanlardan da yararlanabilirsiniz.


Saç Sorunları İçin Kullanılan Şampuanlar

Saç sorunları konusunda kırıklardan, boya kaynaklı yıpranmalardan ve fön yanıklarından bahsedebiliriz. 

Kırıklar: Saç kırıkları genelde tarama sorunları ve saçın güçsüzlüğünden kaynaklanır. Kuru saçların da kırılma ihtimali daha yüksektir. Bu saç tipine uygun şampuanların üzerinde kırıkları onarma özelliği de bulunmaktadır.

Boya Kaynaklı Yıpranmalar: Saç boyaları kimi zaman keyfi kimi zaman da beyazlara karşı kullanılır. Ancak bilinçsizce yapılan uygulamalar saçları yıpratabilir. Yıpranan saçlar doğal görünümünü kaybeder. Bu saçları onarmak için üzerinde “boyadan yıpranan saçlar için” yazan şampuanlar tercih edilmelidir.

Fön Yanıkları: Saçlarınıza düzenli olarak fön uyguluyorsanız saçlarınız bir süre sonra yanabilir. Bunun nedeni saç tellerinin yoğun ısıyla temas hâlinde olmasıdır. Üst üste yapılan bu uygulamalar saçları kurutur ve yakmaya başlar. Kopmalar, kırılmalar ve yanmalar bu uygulamanın neticesinde gerçekleşir.

Kullandığınız şampuan koruyucu nitelikteyse fön ısısına karşı daha dayanıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Aslında bu işlem öncesi kullanmak üzere özel saç kremi ve spreyleri de satın alabilirsiniz. Ama temel temizlik ürününüz olan şampuanınızın da onarıcı nitelikte olması son derece etkili olacaktır.


Marka: Madame Minella Model: mm-beyaz
Tüm saç tipleri için tasarlanmıştır. İçeriğindeki keten tohumuyağı saçın dokusunu güçlendirir, nem dengesini sağlayarakyumuşaklığını ve esnekliğini arttırır...
39,99₺
Vergiler Hariç:33,89₺
Marka: Madame Minella Model: mm-altin
Özellikle kimyasal işlemlere ve ısı ile şekillendirici aletlerinyol açtığı hasarlara karşı saçı yeniden yapılandırır. Üzümçekirdeği ekstresi ve Keratin ile özel formüle edilmiştir. Hasarlı  kırılgan saçlara derinlemesine etki eder ve nazikçetemizler. Nem dengesini yeniden kazandırır, saça ..
47,99₺
Vergiler Hariç:40,67₺
Marka: Madame Minella Model: mm-altin-set
Özellikle kimyasal işlemlere ve ısı ile şekillendirici aletlerinyol açtığı hasarlara karşı saçı yeniden yapılandırır. Üzümçekirdeği ekstresi ve Keratin ile özel formüle edilmiştir. Hasarlı  kırılgan saçlara derinlemesine etki eder ve nazikçetemizler. Nem dengesini yeniden kazandırır, saça ..
120,00₺
Vergiler Hariç:101,69₺
Marka: Madame Minella Model: mm-siyah
Hasarlı saçların nem dengesini geri kazandırır. Kabaran ve kontrol edilmesi güç olan kıvırcık saçları disipline eder ve mükemmel parlak görünmesini sağlar. Özellikle kimyasal düzleştirme işlemlerine maruz kalan ve yıpranmış saçlar için idealdir...
54,99₺
Vergiler Hariç:46,60₺
Marka: Madame Minella Model: mm-kirmizi
İlk yıkamadaki hızlı etkisi ile saçın yumuşaklığı, nemi veparlaklığında hissedilir bir etki yaratır. İçeriğindeki özel sinerjiketki Altın, Elmas ve Yakut tozları, renklerin korunmasınısağlayarak canlı ve parlak görünümünü arttırır...
49,99₺
Vergiler Hariç:42,36₺
Marka: Madame Minella Model: mm-kirmizi-set
İlk yıkamadaki hızlı etkisi ile saçın yumuşaklığı, nemi veparlaklığında hissedilir bir etki yaratır. İçeriğindeki özel sinerjiketki Altın, Elmas ve Yakut tozları, renklerin korunmasınısağlayarak canlı ve parlak görünümünü arttırır...
120,00₺
Vergiler Hariç:101,69₺
Marka: Madame Minella Model: mm-dus-jeli
Ölü deniz mineralleri ve dinlendirici kokusu ile zenginleştirilmiştir nötr pH değerine sahiptir özel bir duş jelidir. Lüksün ciltteki yansımasını sunan ve yumuşacık bir tene sahip olmanıza yardımcı olur Büyüleyici kokusu ve içeriği ile her kullanımınızda cildinizi yumuşacık ve ışıl ışıl hissedin...
24,99₺
Vergiler Hariç:21,18₺
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)