Menu
SEPETİM

Kadın Parfüm Çeşitleri

Kadın Parfüm Çeşitleri 
Kadın parfüm çeşitleri ve kullanım özellikleriyle ilgili bilgi edinerek doğru seçimler yapabilirsiniz. Parfüm sadece bir koku değil stilin de bir parçasıdır. Stilinizi yansıtırken ilk intibayı kıyafetlerinizle verirsiniz. Sonra beden diliniz harekete geçer ve son olarak parfümünüzle kesin duruşunuzu sergilemiş olursunuz. Kişinin ne tür kokular tercih ettiğine bakarak da fikir yürütebiliriz.

Kadın Parfümleri
Kadın parfümleri çok fazla seçenek barındırır. Özellikle marka seçeneği alışveriş sırasında çeldirici olabilir. Koku ve marka olarak seçim sorunu yaşıyorsanız bidolusite.com üzerinden hem ekonomik hem de hoş kokulu parfümlere ulaşabilirsiniz.

Geçmişten Günümüze Kadın Parfümü
Parfüm ilk olarak 1370 yılında ortaya çıkmıştır. Aslında koku ve esans kullanımı neredeyse insanlık tarihiyle eşit olsa da günümüzde kullandığımız anlamda parfümün ortaya çıkışı 14. Yy.a dayanmaktadır. Bu parfümün Macar kraliçesi için hazırlandığı biliniyor. İçeriğine bakıldığında biberiye, lavanta, alkol ve çeşitli esanslarla karşılaşıyoruz. Buradan da anlaşıldığı gibi kadınların kokulara olan merakı yeni bir akım değildir.

Eski çağlardan beri güzel kokma isteği süregelmiştir.
Parfümün ticari anlamda üretilip satılması ise ilk olarak Fransa’da gerçekleşmiştir. Üretilen bu parfümler kötü kokuları ortamdan uzaklaştırma amaçlı piyasaya sunulmuştur.

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Parfüm alışverişi yaparken ne istediğinizi iyi bilmelisiniz. Kullanmayacağınız bir parfümü alıp boşa alışveriş yapmamak için aşağıdaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Ağır Kokular: Herkesin parfümlere bakış açısı aynı değildir. Kimi üzerinde günlerce kalan ve kalıcı koku denince akla ilk gelen parfümleri sever. Bunlar ağır esanslar barındırır ve üzerinde edp yazar. Parfümlerin esans ve aroma düzeylerini bu kısaltmalardan anlayabilirsiniz.
Orta Kokular: Orta kokular dediğimiz aslında ilk örnekteki gibi uzun süre kullanamayacağınız ama sizi yormayan kokular olmalarıdır. Ağır kokulu parfümler daha pahalı iken orta düzeyde aromaya sahip olanlar daha ekonomik ürünlerdir. Üzerlerinde edt kısaltmasını görürsünüz.
Hafif Kokular: Hafif kokular aroma oranı en düşük olan kokulardır. Çabuk uçar ve en ucuz parfüm çeşitleridir.

Parfümü Nasıl Seçilir?
Parfüm seçerken birden çok etkeni bir arada düşünmelisiniz. Öncelikle bütçenize uymayan parfümleri seçmek bir anlam ifade etmeyecektir. Herkesin gelir düzeyi farklıdır ve siz de ona göre bir seçim yapmalısınız. Ama bunu yaparken en ucuz parfümü almak da uygun bir davranış değildir. Kalıcılık düzeyi en düşük olan parfümler esans olarak da zengin değildir. Ayrıca içeriğinde sağlık açısından zararlı bileşenler olabilir. Cildinize sıktığınız veya solunum yoluyla içinize çektiğiniz bu ürünlerin son derece sağlıklı olması gerekir. Ekonomik durumunuz artı sağlığınız. Bu ikisini birlikte değerlendirmeniz önerilmektedir.

Kendinize Yakışacak Parfümleri Seçin: Kokular yaş ve cinsiyete uygun olarak seçilir. Bu nedenle parfüm çeşitleri arasından seçiminizi yaparken yaşınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Yaşınız küçükse daha meyve aromalı ve temizlik hissi uyandıran parfümler sizin için ferah ve uygun olabilir.
Diğer bir etken de ten uyumudur. Gerçek şu ki her koku her tene gitmiyor. Veya aynı koku farklı tenlerde farklı kokabiliyor. İşte buna ten uyumu diyoruz.
Cilt Tipine uygun parfümler seçerken cildin nem dengesi de göz önünde tutulmalıdır. Çok yağlı bir cilde sahipseniz cildiniz esansları daha ağır hissettirecektir. Bu nedenle yağlı cilt tipindekilerin hafif ve ferah kokan parfümleri seçmesi uygundur. Cildi kuru olanlar rahatlıkla yoğun esansları tercih edebilirler. Tabii ki yaş ve tenleri için uygunsa.
Koku seçerken ten rengi de önemli bir etkendir. Koyu tenliler için yoğun esanslar tercih edilebilirken açık tenliler ağır kokulardan kaçınmalıdır.
Parfüm çeşitleri arasından doğru parfümü seçtiyseniz sıra geldi onu kullanmaya. Parfümü kıyafetlerinize değil teninize sıkmalısınız. En yaygın kullanım biçimi boyun bölgesine sıkmaktır. Diğer taraftan bileklere sıkmak da kokunun kalıcılığını arttırabilir.
Size ve bütçenize uygun parfümler için bidolusite.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.