Parfümler ve kadınlar

Kozmetik sektöründe en çok tüketilen ürünlerden biri de  kadın parfümüdür. Kadınlar giydikleri elbiseler ve ayakkabılar, sürdükleri ojeler, taktıkları aksesuarlar kadar parfümlere de önem verirler. Çünkü karşısındaki erkek veya kadın olsun hiç fark etmez, karşılarındaki insanı kokularıyla etkilemek isterler. Bu durum erkekler için de söylenebilir ancak kadınlar bu konuda erkeklere göre daha iyidir desek yalan söylemiş olmayız.

Günler, aylar, yıllar ve mevsimler geçtikçe sadece kıyafetler değil, zamanla kullanılan parfümler de değişiklik gösterebiliyor. Bu değişiklikler sayesinde parfümlerin çeşitleri de bir o kadar çoğalmaya başlıyor. Kadınların özellikle kendi duygu ve zevklerine göre parfüm seçmeleri nedeniyle kozmetik sektöründe binlerce parfüm çeşidi üretilebiliyor. Kadınların sıklıkla tercih ettikleri ve mevsimine, zamanına göre değişen parfümler kadın hayatında önemli bir rol oynayabiliyor. Özellikle her güne veya her özel güne, davete, düğüne, yemeğe giderken tercih edilecek parfümler olarak da ayırabiliyorlar.

Parfümlerin kadın hayatındaki rolü

Çoğu kadının aksatmadan yaptığı şey makyajdır. Bu makyajların iyi olması ve güzel görünebilmeleri için kaliteli kozmetik ürünlerini kullanırlar. Makyajdan sonra önemli olan diğer unsur ise, saç bakımıdır. Kadınların uzun saça sahip olmalarından dolayı saç bakımı veya saç yapımları bazen saatleri bulabilmektedir. Erkeklerin bu konudaki endişeleri anlayışla karşılanabilir ancak kadın açısından bakıldığında sürenin uzunluğunun saçın uzunluğuna göre makul olduğu rahatlıkla söylenebilir. O nedenle kadınlara haksızlık yapılmaması daha doğru olacaktır.

Manikür, pedikür gibi ince detaylardan sonra, kadınların son tercihleri parfümler oluyor. Evden çıkmadan önce biraz parfüm sıkmak ve kokulara bürünmek kadınlar için olmazsa olmazlardan biridir. Güzel görünmenin yanında güzel kokmanın da büyük önemi vardır kadınlar arasında. Bu yüzdendir ki, kadınlar en az görünüşleri kadar nasıl koktuklarına da önem verirler.

Kadınların parfümlere düşkün olma nedenleri arasında şüphesiz erkeklerin güzel kokan kadınlardan hoşlanmaları da yer almaktadır. Bu hoşnutluklar flört aşamasına varmasa bile yanlarından geçen bir kadından gelen güzel parfüm kokuları erkekler için uzun süre akıllardan çıkmayacaklar arasına girebilir.

Yazının başında, parfümlerin mevsimlere göre değiştiğinden bahsetmiştik. Kadınlar da bu doğrultuda mevsime göre tercih yapmaktadırlar. Yazın bunaltıcı havalarında daha hafif, baskın olmayan hoş kokular tercih edilirken, kış aylarında biraz daha baskın ve kalıcı olan parfümler tercih edilmektedir. Bahar aylarında ise açan yapraklar, kokan çiçekler arasında kadınların parfüm tercihleri daha çok çiçek aromalı, baharı anımsatan kokuları olmaktadır.

Saflığın ve temizliğin sembollerinden olan Bianco, Pembe Biber, Mandaline, Yasemin gibi aromaları içinde barındıran ve kadınlara meleksi dokunuşlar bırakan Garba Donna Bianco parfümü tam da bahar aylarında tercih edilebilecek kadın parfümlerinden biridir. Çok ağır olmayan kokusu ve güzel aromaları dolayısıyla baharda tercih edilebilecek en iyi ürünlerin başında gelir.

Daha tutkulu ve aşk dolu kokular için Garba Donna Fuoco parfümü daha idealdir. İnci Çiçeği, Erik Yasemin, Vanilya, Sandal Ağacı, Hindistan Cevizi gibi aromalarıyla tutkuyu yakından hissetmek mümkündür. Çok ağır ve baskın olmadığı için bahar ve yaz aylarında tercih edilebilir. Hafif kokulu güzel aromalarıyla tende ve burunda güzel izlenimler bırakır.

Duygusal ve masum duygular elde etmek ve bu izlenimi vermek isteyen kadınların tercihleri arasında Garba Donna Sentimento yer alır. Hoş aromaları sayesinde çiçeksi bir dokunuş veren Sentimento parfümünün içinde Menekşe, Yasemin, Orkide, Misk, Vanilya, Mandalina, Manolya gibi kadınların en çok sevdiği ve tercih ettiği çiçeklerin aromaları bulunmaktadır. Mevsimine göre üretilen parfümlerde genellikle o mevsimin çiçeklerinin aroması yer alır.